Lider Teknoloji Geliştirme Müh.Taah.San. ve Tic.Ltd.Şti (LTG) Hakkında

Lider Teknoloji Geliştirme (LTG) 2005 yılında, 30.000 TL'lik bir sermaye ile kurulmuştur. Gücünü, kurucu ortaklarının tecrübeleri ve bilgi birikimlerinden alan LTG, konusunda uzman teknik ve idari personeli ile Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB) bünyesindeki tesisinde, savunma sanayi ve havacılık sektörüne yönelik yazılım, donanım, teknoloji geliştirme ve ARGE projeleri yürütmektedir. Lider Teknoloji Geliştirme (LTG) kuruluşunun ardından piyasayı tanıma ve sektörde tanınma çalışmaları yapmış, kurumsallaşma ve kalite faaliyetlerine hız vermiştir. 2007 yılında, "yazılım geliştirme" konusunda çalışmalarını yoğunlaştırma kararı alınmış, 2008 yılı içerisinde de FPGA teknolojisi ve VHDL donanım betimleme dili üzerine ARGE çalışmalarına başlanmıştır. Bu çalışmalarla entegre devre (çip) tasarımı, donanım tasarımı ve imalatı kabiliyetleri de kazanılmıştır. Birçok ARGE projesini başarı ile sonuçlandıran LTG, halihazırda otomotiv sektörüne yönelik TÜBİTAK TEYDEB destekli ve çok ortaklı IoToPro projesi ile endüstri 4.0, IoT ve artırılmış gerçeklik üzerine de çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye'de seri veri yolu ürünlerinde öncü olma yolunda ilerleyen Lider Teknoloji Geliştirme’nin LTG MIL-STD-1553B seri veri yolu (Mux Bus) ürünleri; savunma, havacılık ve uzay sanayiinde özellikle askeri sistemler için aviyonik üniteler arası haberleşme, test, analiz ve simülasyon ihtiyacını karşılamak üzere üretilmiş milli ve özgün ürünlerdir. Bu ürünler, ihtiyaca göre uyarlanabilir, güvenilir, performans/fiyat oranı avantajlı donanım, yazılım ve IP Core çözümleri sunmaktadır. LTG, 1553 ürünlerinin yanı sıra ARINC 429, CAN Bus, AFDX vb. ürünleri geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu çalışmalara ek olarak; Sivil Havacılık eğitim kurumlarında çok motorlu uçakların teorik ve uçuş eğitimlerinde kullanılan Grafiksel Uçuş Simülatörü (Procedure Trainer) de Sivil havacılık ihtiyaçlarına uygun olarak Lider Teknoloji Geliştirme tarafından geliştirilmiştir.

Çalışma ortamı
İş ilanları

iş ilanları.

FPGA tabanlı Mil-Std-1553B IP CORE

İleri Çekirdek Projesi (FPGA tabanlı Mil-Std-1553B IP CORE) tamamlandı.

VIII. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı

VIII. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayını destekliyoruz.

ESİNKAP 5. Ar-GE Proje Pazarı

Eskişehir Esinkap'ta iki projemiz tanıtıldı.


Öğrencelik - Beeachcraft King Air C90GTi Simülatörü

Öğrencelik Projesi tamamlandı.

Miniace uyumlu ip core

DDC Miniace Arayüz Uyumlu Uzak Uç birim çekirdek ürünümüz tamamlandı.

Augmented Reality IHA-SKS

İHA-SKS projesi tamamlandı.