Lider Teknoloji Geliştirme Müh.Taah.San. ve Tic.Ltd.Şti (LTG) Hakkında

Lider Teknoloji Geliştirme (LTG) 2005 yılında, 30.000 TL'lik bir sermaye ile kurulmuştur. Gücünü, kurucu ortaklarının tecrübeleri ve bilgi birikimlerinden alan LTG, konusunda uzman teknik ve idari personeli ile Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB) bünyesindeki tesisinde havacılık sektörüne yönelik yazılım, donanım, teknoloji geliştirme ve ARGE projeleri yürütmektedir. Lider Teknoloji Geliştirme (LTG) kuruluşunun ardından piyasayı tanıma ve sektörde tanınma çalışmaları yapmış, kurumsallaşma ve kalite faaliyetlerine hız vermiştir. 2007 yılında, "yazılım geliştirme" konusunda çalışmalarını yoğunlaştırma kararı alınmış, 2008 yılı içerisinde de FPGA teknolojisi ve VHDL donanım betimleme dili üzerine ARGE çalışmalarına başlanmıştır. Bu çalışmalarla entegre devre (çip) tasarımı, donanım tasarımı ve imalatı kabiliyetleri de kazanılmıştır. Birçok ARGE projesini başarı ile sonuçlandıran LTG, halihazırda otomotiv sektörüne yönelik TÜBİTAK TEYDEB destekli ve çok ortaklı IoToPro projesi ile endüstri 4.0, IoT ve artırılmış gerçeklik üzerine de çalışmalarına devam etmektedir.
Bu çalışmalara ek olarak; Sivil Havacılık eğitim kurumlarında çok motorlu uçakların teorik ve uçuş eğitimlerinde kullanılan Grafiksel Uçuş Simülatörü (Procedure Trainer) de Sivil havacılık ihtiyaçlarına uygun olarak Lider Teknoloji Geliştirme tarafından geliştirilmiştir.

Şirket Profili


Misyonumuz

Türkiye Cumhuriyeti temel ilkelerine, hukuk kurallarına, ticari ve mesleki kurallara ve ahlak kurallarına sadık kalarak; teknoloji ve yazılım geliştirme başta olmak üzere sahasına giren konularda, bilimin ve teknolojinin ışığında, Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirmek, çevreci ve kaliteli mal ve hizmet üretmek. Çağdaş dünyanın bir parçası olarak ileriye doğru yol alırken; ulusal değerleri korumak, teknoloji ve yazılım geliştirme sektöründe Ar- Ge faaliyetleri yaparak ulusal projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak.

Hedefimiz

Misyonu gerçeklemek ve vizyona ulaşabilmek için, rekabet gücüne sahip, sağlam temeller üzerine oturtulmuş bir büyümeyi sağlamak. Eskişehir’de 2025 yılında teknoloji ve yazılım geliştirme sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında ilk beşte yer almak.